۰۲۱۳۶۲۵۶۷۷۶

عایق الاستومریک

عایق الاستومریک

الاستومریک عایقی مناسب و با راندمان بالا و برای جلوگیری از حدر رفت انرژی در اکثر حوزه های صنعتی و خانگی گستره وسیعی را پوشش می دهد.

الاستومریک عایقی سلول بسته استکه مقاومت بالایی در مقابل عبور بخار آب و رطوبت از خود نشان می دهد به طوری که پس از نصب به هیچ گونه حائل بخار یا آب دیگری نیازی نیست.

مقاومت زیاد در مقابل بخار به همراه خاصیت تابش بالای لاستیک اجازه می دهد که سلول بسته انعطاف پذیر با ضخامت پائین از چگالش سطحی جلو گیری کنند در نتیجه از عایق های الاستومریک به میزان قابل توجهی در سیستم های سرمایشی _ گرمایشی تهویه مطبوع و سیستم های صنعتی استفاده می شود.

 

عایق های الاستومریک گرچه نسبت به عایق های سنتی از جمله پشم سنگ و پشم شیشه گرانتر است ولی به دلیل بی نیاز بودن از پوشش مضاعف برای کاربرد های با دمای پائین و بالا مقرون به صرفه بوده و به دلیل ضریب انتقال حرارت پائین و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالا کاربرد های بیشماری در صنایع تهویه مطبوع برای عایق کاری کانال های گالوانیزه انتقال هوا دارا می باشد.

عایق الاستومریک برای کاربردهای  عمرانی و صنعتی که نیاز به استفاده از عایق دارند مناسب است و در عایقکاری تهویه مطبوع، تبرید، گرمایش، لوله کشی، مخازن، اتصالات و کانال های هوا و صنایع حمل و نقل و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

عایق الاستومریک در دو نوع لوله ای و رولی تولید می شود.

الاستومری لوله ای :

طول عایق الاستومریک لوله ای ۲ متری بوده و در ضخامت های  ۹, ۱۳, ۱۹, ۲۵ میلیمتر تولید می گردد.

عایق های الاستومری لوله ای برای اکثر سایز های انواع لوله ها از 6 میل تا 114 میل تولید می گردد.

عایق الاستومری رولی :

عایق های رولی به عرض یک متر  برای عایقکاری کانال گالوانیزه سیستم های تهویه مطبوع ، سطوح بزرگ و لوله هایی با قطر بزرگ ایده آل می باشند.

ضخامت استاندارد تولیدی برای عایق های رولی از 6 میل تا 50 میل می باشد و در دونوع رولی ساده و رولی پشت چسب دار تولید می گردد.

چند ویژگی عایق الاستومری :

کم تر شدن تعداد مراحل عایق کاری ( یک بار عایق کاری کافی است )

نصب عایق سریع و ساده می باشد

صرفه جویی عالی در مصرف انرژی

انعطاف بالا

با دوام و محکم

ضد خوردگی

رندمان بالا

قیمت عایق الاستومری :

قیمت عایق الاستومری در مقایسه با مزایا و بازدهی آن، ارزش مناسبی دارد.

عایق الاستومری در کانال هوای سیستم های تهویه فراوان مورد استفاده قرار می گردد و در برابر رشد قارچ و کپک و خوردگی مقاوم می باشد.

استفاده از عایق صوتی الاستومری منجر به کاهش صدای سیستم HVAC  و تامین محیط ساکت تر می گردد.

همچنین بدلیل عدم وجود الیاف و ذرات، منجر به بالا رفتن کیفیت هوای داخل می شود.سطح صاف عایق الاستومری باعث کم شدن میزان آلودگی گردیده و با مسدود کردن سر و صدا و آکوستیک ارتعاشات محیطی آرام را برای کاربران فراهم می کند.

 

قیمت عایق الاستومری در مقایسه با عایق پشم سنگ تا مقداری بالاست اما مزایای بیشمار این عایق، قیمت عایق الاستومری را توجیه می کند.

عایق الاستومری یک عایق صوتی و حرارتی انعطاف پذیر می باشد که ساختار سلول بسته آن مانع از چگالش و انتقال رطوبت شده و از آن یک عایق ایده آل ساخته است.

این محصول بدون استفاده از CFC ، HFC یا HCFC ساخته شده است و در کاهش سرو صدای ناشی از کار سیستم های تهویه مطبوع هوا موثر می باشد.

 

عایق الاستومری برای سیستم های تهویه مطبوع ، سیستم های حجم هوای متغیر(VAV)، کانال ها و دیگر اجزای سیستم هوا که نیاز به کنترل سر و صدا، مقاومت در برابر رطوبت، تغییر میزان حرارت و کاهش سرو صدای سیستم HVAC مناسب می باشند.

زمینه های کاربرد عایق الاستومری شامل مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و مراکز تجاری و عمومی می باشد.