۳۱ ۹۰ ۲۹۶ ۰۹۱۲ - ۲۴ ۹۰ ۶۴۹ ۰۹۰۲ - ۲۰ ۴۰ ۹۶۴ ۰۹۱۹ - ۷۶ ۶۷ ۲۵ ۳۶ ۰۲۱

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل

 

در ابتدای این مقاله پایدار انرژی پارس به تعریف ساندویچ پانل می پردازیم و سپس به تعریف ساندویچ پانل دیواری و تعریف ساندویچ پانل سقفی و کاربرد و خصوصیات هر کدام می پردازیم .

با ما همراه باشید …

 

ساندویچ پانل ها را جزو مصالح ساختمانی طبقه بندی می گردد، ساندویچ پانل را به منظور  پوشش دادن  سقف ( ساندویچ پانل سقفی ) و یا دیوار (ساندویچ پانل دیواری ) استفاده می شود.

 

 

تعریف ساندویچ پانل ( عایق ساندویچ پنل – پنل ساندویچی )

 

این ساندویچ پنل ها ( پنل ساندویچی -ساندویچ پانلی )  از ورق های فلزی استیل ساخته می شود و سپس یک  لایه عایق که ما بین  دو  ورق فلزی استیل  به شکل  ساندویچ قرار داده می شود و بدین شکل ساندویچ پانل ساخته می گردد.

 

جنس ساندویچ پانل از چیست 

برای بسیاری از مصرف کنندگان صنعتی و ساختمانی  سوال است که جنس ساندویچ پانل از چیست ؟

پاسخ : جنس ورق های ساندویچ پانل به صورت  گالوانیزه ، آلومینیوم ، آلوزینک ، فویلهای آلومینیوم و کاغذ کرافت یاحتی  ترکیبی از وارد یاد شده  باشد .

 

شاین ذکر است که عایق ساندویچ پانل ها ،  ضد آتش (که به  ساندویچ پانل ضد آتش معرف هستند )  ، ضد صوت (که به ساندویچ پانل ضد صوت معرف هستند ) ، شفاف ( که به ساندویچ پانل شفاف معروف است  ) ، صوتی ( که به ساندویچ پانل صوتی معروف است ) عایق صوتی (که به  ساندویچ پانل عایق صوتی معرف است ) ضد حریق ( که به ساندویچ پانل ضد حریق معروف است )  ، دو رو صاف ( که به ساندویچ پانل دو رو صاف معروف است ) ، عایق حرارتی ( که به ساندویچ پانل عایق حرارتی معروف است ) هستند . و در صنایع مختلف و صنعت این موارد در مورد ساندویچ های پانل زیاد استفاده می شود.

 

کاربرد ساندویچ پنل 

از این پانل ها ( پنل ساندویچیساندویچ پانل ) در وارد زیر استفاده می شود :

1- ساختمان سازی (ساندویچ پانل  پی وی سی )

2- بنای های ساختمان های پیش ساخته

3- انواع ویلا ( نماهای ویلا -ساندویچ پانل نما )

4- کارهای بتنی ( ساندویچ پانل بتنی )

5- کانکس سازی ( فوم ساندویچ پانل )

6- ساختن بیمارستانهای صحرایی

7- ساختن انبار ها کوچک و بزرگ

8-  سرد خانه های صنعتی ( ساندویچ پانل سردخانه )

9 – مجموعه و ساختمانهای ورزشی

10 –  سوله سازی ( ساندویچ پانل سوله )

11-عایق کاری تزریقی ( ساندویچ پانل تزریقی )

12- ساختن سازی ونماکاری چوبی ( ساندویچ پانل چوبی – ساندویچ پانل چوب )

13- صنعت سیمان کاری ( ساندویچ پانل سیمانی )

14 -عایق کاری به شیوه و طرح سفال ( ساندویچ پانل طرح سفال -ساندویچ پانل طرح دار – ساندویچ پانل طرح آجر )

ساندویچ پانل دیواری

نمونه از به موارد ساندویچ پانل دیواری

دسته بندی های ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل ها ( پنل ساندویچیساندویچ پانل ) به 2 دسته ی سقفی ( ساندویچ پانل سقفی ) و دیواری ( ساندویچ پانل دیواری – ساندویچ پانل دیوار ) طبقه بندی می شوند .

 

 

ساندویچ پانل دیواری ( ساندویچ پانل دیوار )

ساندویچ پانل دیواری برای پوشاندن و پوشش دادن  دیواره های محیط های  صنعتی ، کانکس ها ، سرد خانه ها ( ساندویچ پانل سردخانه ) ، ساختمان های پیش ساخته و غیره استفاده می شود.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

 

ساندویچ پانل سقفی

عایق ساندویچ پنل سقفی همان طور که از نامش مشخص است برای عایق کاری سقف ها استفاده می شود و این عایق ساندویچ پانل سقفی در مقابل  انواع قارچ ها و و رشد گیاهان مقاوم است و ساندویچ پانل سقفی نوعی عایق حرارتی محسوب می شود .

 

عایق ساندویچ پانل و پایدار انرژی پارس

پایدار انرژی پارس در زمینه تولید انواع عایق ساندویچ پانل خوب و مناسب در ایران همراه با بهره گیری از علوم و فناوری روز دنیا و دارا بودن نمایندگی ساندویچ پانل در اکثر نقاط ایران از جمله : شاندویچ پانل در تهران ، مشهد ، شیراز ، اصفهان ، قم ، رشت ، تبریز ، زاهدان ، زنجان ، شهرکرد ، شمس آباد ، صفادشت ، عسلویه ، فارس ، آذربایجان شرقی ، قزوین ، کرمان ، کرج و … یک شرکت بسیار فعال و هدفمند محسوب می شود.

جهت خرید ساندویچ پانل ، و استعلام از قیمت ساندویچ پانل ، فروش ساندویچ پانل و مشاهده لیست قیمت ساندویچ پانل همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

بی شک شرکت پایدار انرژی پارس در کنار رقبای بی شمار خود از جمله : ساندویچ پانل ماموت ، ساندویچ پانل کبیر ، ساندویچ پانل مهدی ، ساندویچ پانل دلیجان ، ساندویچ پانل المهدی ،ساندویچ پانل الکترواستیل ، ساندویچ پانل اطلس ، ساندويچ پانل اصفهان ، ساندویچ پانل باران ، ساندویچ پانل بوشهر ، ساندویچ پانل پارسیان ، ساندویچ پانل بم ، ساندویچ پانل تهران فوم ، ساندویچ پانل تهرانپارس ، ساندویچ پانل تهران ، ساندویچ پانل خراسان  و…  در زمینه تولید ، خرید و فروش و عرضه  انواع ساندویچ پانل از جمله : ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، اکو پانل در رنگ ها و ابعاد و ضخامت های متنوع ساندویچ پانل حرف های زیادی برای گفتن دارد .

و رقیب سرسختی در زمینه تولید و فروش ساندویچ پانل با مناسب ترین قیمت و ارزان ترین قیمت ساندویچ پانل به حساب می آید.

 

انواع ساندویچ پانل 

 

 ساندویچ پانل پلی یورتان

عایق بندی این نوع عایق ساندویچ پانل این مدل از جنس فوم پلی یورتان است .که دارای دو نوع می باشد : مدل PIR و PUR دسته بندی می شود.

 

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان مدل PIR و PUR 

تفاوت ابن دو مدل در ضد حریق بودن  آنهاست ، ساندویچ پانل PIR ضد حریق  است . از مشخصات ساندویچ پانل پلی یورتان PIR  این است که :

این نوع ساندویچ پانل دارای  وزن خیلی سبک ، عایق حرارتی ، نداشتن حفره داخل عایق ، مقاوم در مقابل رطوبت و عایق صوتی بودن آن است.

معایب ساندویچ پانل پلی یورتان PIR  

از معایب ساندویچ پانل پلی یورتان PIR   این است که این عایق قیمت بالاتری نسبت به ساندویچ پنل دیگر دارد ،و علت قیمت بالای ساندویچ پانل پلی یورتان PIR   این است که : مواد اولیه این نوع عایق  وارداتی است   و محدودیت برای تولید زیاد محصول نیز وجود دارد.

 

ساندویچ پانل پلی استایرن

در این نوع عایق ساندویچی  ، عایق بندی این مدل ار پلی استایرن یا یونولیت به کار گرفته می شود ،  که عایق حرارتی و صوتی است .

 

مزیت ساندویچ پانل پلی استایرن

مزیت استفاده از این نوع عایق  وزن سبک و قیمت مناسب و ارزان  آن است .

معایب ساندویچ پانل پلی استایرن

معایب ساندویچ پانل پلی استایرن این می باشد  که نسبت به سایرساندویچ پانل ها قابلیت مشتعل شدن دارد و ضد حریق و ضد آتش محسوب نمی شود و عایق بودن آن نیز نسبت به سایر عایق های ساندویچی  کمتر می باشد.

 

ساندویچ پنل پشم سنگ

جنس عایق این نوع ساندویچ پانلی  از پشم سنگ است .

 

مزیت ساندویچ پانل پشم سنگ

مهم ترین ویژگی ساندویچ پانل پشم سنگ  ضد حریق بودن و ضد آتش بودن  آن می باشد که درصد ضد حریق بودن ان از مدل PIR هم بیشتر می باشد.

معایب ساندویچ پانل پشم سنگ 

از معایب ساندویچ پانل پشم سنگ  می شود  به طول عمر کم  این نوع عایق و همچنین  نفوذ آب و رطوبت در آن نام برد.

 

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ

نصب ساندویچ پانل دیواری

نصب ساندویچ پانل ها ( دیواری و سقفی ) به علت عایق صوتی و حرارتی بودن و ضمنا مقاوم در مقابل رطوبت از اهمیت فراوانی  برخورداراست.

و می بایست زیر نظر متخصص و کارشناس نصب ساندویچ پانل آن صورت پذیرد ، تا ضمن حفظ شدن زیبایی آن د رهنگام اجرای ساندویچ پانل  از کارایی آن کاسته نگردد.

سرعت نصب ساندویچ پانل و اجرای ساندویچی پانل دیواری

سرعت نصب نمودن ساندویچ پانلی  و اجرای این ساندویچ پنل ها باعث مورد توجه قرار گرفتن آن در نظر پیمان کاران قرار گرفته و در تعریف ساندویچ پانل پروژه های عمرانی بزرگ مثل  سد سازی و جاده سازی و … از این کانکس های پینلی استفاده می کنند.

خرید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

ساندويچ پانل ديواری چيست

ساندویچ پانل دیواری چیست نـوعـی از مصـالـح ساختمانی است ، که از 2 لايه ورق طـرح دار با رنگ الـکترو استاتیک ، ضد خش در ضـخامت های مختلف و طول دلخواه و ابعاد و ضخامت های با طراحی جدید در نمای داخلی و خارجی كه از طرح انحصاری شیاردار و بـدون شيار  استفاده شده و لبه های کـشویی به هنگام نصب باعث زیبایی و مقاوت  بیشتر دیـواره ها می گردد.

که مـابين آنها فوم تزريق می گردد  و به منظور  پوشش ديوار مورد استفاده قرار میگیرد  را ساندویچ پانل دیواری مي نامند.

 

 

نمایندگی ساندویچ پانل

نمایندگی ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل دیواری

 

ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن

برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی و صوتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد، اما  ساندويچ پانل نسبت به آن سبک‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد.

ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان 

در این ساندویچ پانل‌ها برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده می‌شود که در دو نوع تزیر ساخته می شود.

نوع اول PIR و نوع دوم PUR

که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات ساخته می شود . نوع دوم PUR نام دارد که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات ساخته می شود.

و در هردو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور ضروری است. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می گردد . تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR می باشد.

عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل است.

ساندویچ پانل XPS

این نوع ساندویچ پانل (ساندویچ پانل XPS ) از نظر ساختار و قیمت همانند به نوع پلی یورتان است .

تفاوت آن با عایق ساندویچی پانل پلی یورتان در این می باشد که در زمان آتش سوزی مواد شیمیایی و گازهای سمی و مضر ساخته نمی شود. به همین علت  این ساندویچ پانل بنام فوم طبیعت یا فوم سرد ( ساندویچ پانل سرد )  نیز خوانده می شود.

 

خرید ساندویچ پانل دیواری

خرید ساندویچ پانل دیواری

ورق ساندویچ پانل دیواری 

با توضیحات که در این مقاله کسب کردید حال کمی با ویژگی های ورق ساندویچ پانل دیواری آشنا شدید و دریافتید که  عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در مقابل  رطوبت عایق سرما , گرما , صوت , رطوبت مقاوم در برابر باد،  زنگ زدگی ،مواد شیمیایی،حشراتموذی ، تنوع رنگی ، قابل شستشو ، بهداشتی ، سبک بودن ساندويچ پانل  است.
در آخر نیز کاستن  وزن سازها ساختمانی ، سرعت در اجرا ( اجرای ساندویچ پانل دیواری ) و کاستن هزينه های ناشی ازطولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ، افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد آن از مزیت های ورق های ساندویچ پانل دیواری مي باشد.

کاربرد ساندویچ پانل دیواری 

به منظور پوشش دادن  ديوارهای  سوله های صنعتی ،سوله های ورزشی ، کانکس های پيش ساخته ، ساختمان های ويلايي، سرخانه ها و محيط هاي ورزشي ، clen room  ها ،اتاق هاي آز مايشگاهي و صنايع غذايي ساندویچ پانل دیواری در حال حاضر موارد استفاده زیادی دارد.

اینجا به برخی از مزیت های استفاده ساندویچ پانل ها در ساخت و ساز اشاره می کنیم :

مزیت های ساندویچ پانل دیواری

• عایق حرارتی و رطوبتی هستند.
• عایق صوت و ضد صدا محسوب می شوند.
• سبک می باشند و به کارگیری و حمل و نقل آنها راحت است .
• هزینه و قیمت آنها ارزان و مقرون به صرفه است .
• مقاومتزیادی  در برابر زلزله دارند.
• سبب زیاد شدن  طول عمر ساختمان می شود.
• قابلیت استفاده مجدد در موارد مختلف دارد.
• پروژه ها بسیار سریع تر انجام می گردد.
• قابلیت جابجایی عالی دارد.
• در رنگ ها مختلف وجود دارد (ساندویچ پانل رنگی ).
• مقاومت فوق العاده خوب در مقابل زنگ زدگی.
• مقاومت در مقابل حشرات موذی.
• این نوع عایق قابل شستشو نیز هست.

فروش ساندویچ پانل دیواری

فروش ساندویچ پانل دیواری

 

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل های دیواری انواع متنوعی دارد، که به صورت زیر می باشد :

1- ساندویچ پانل دیواری ساده

2- ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

3- ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

4-ساندویچ پانل دیواری قفل دار

5- ساندویچ پانل دیواری پلی اورتان

6- ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن

7-ساندویچ پانل دیواری بتنی

8- ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان

9-ساندویچ پانل پشم سنگ دیواری

10- ساندویچ پانل فلزی دیواری

 

ساندویچ پانل دیواری به علت  مزیت های فراوان  و تنوع بسیار در ابعاد و ضخامت و رنگ که دارد، بسیار زیاد به کار گرفته می شود.

 

پایدار انرژی پارس و فروش ساندویچ پانل دیواری